بازدید حضوری از پروژه شما و مشاوره رایگان فقط با یک تماس ۰۹۱۲۶۳۵۶۷۳۷

 

کرکره اتوماتیککرکره برقی

کرکره اتوماتیک یا کرکره برقی نوعی کرکره می باشد که به وسیله  یک موتور و قدرت برق کار می کند و با استفاده از یک ریموت می توان آن را باز و بسته کرد.کرکره اتوماتیک یا کرکره برقی با موتور کوچکی کار می کند که با کمک این موتور کرکره اتوماتیک ( کرکره برقی) با فشار یک دکمه باز و بسته می شود.موتور کرکره اتوماتیک را می توان به منبع برق  شهری و یا می توان با کمک انرژی های طبیعی مانند انرژی خورشید باز کرد .کرکره اتوماتیک با استفاده از کنترل از راه دور کوچک و یا یک پانل که در داخل محل نصب کرکره برقی قرار دارد ، کار می کند و در جایی دیگر اداره می شود.مهمترین مزیت اصلی کرکره برقی فراهم کردن راحتی شما در برقراری امنیت و همچنین عدم استفاده از نیروی فیزیکی می باشد.

کرکره اتوماتیک بر روی پارکینگ ها ، مراکز تجاری، صنعتی و … و ورودی هایی از آن دست نصب می گزدند تا از ورود افراد ، نفوذ نور خورشید باد باران و صدا جلوگیری کنند.

کرکره برقی چیست؟

کرکره برقی یا کرکره اتوماتیک در واقع همان کرکره مغازه سنتی است. در زمان قدیم کرکره های مغازه ها به صورت دستی جابه جا می شد و به دلیل سختی در جابه جایی و روغن کاری مدام و نداشتن شکلی زیبا و همچنین ایمن نبودن آن مدل کرکره ها ،کرکره ی اتوماتیک به بازار آمد.

کرکره اتوماتیک به صورت مات و شفاف ( کرکره با تیغه های پلی کربنات) در بازار وجود دارد.

کرکره اتوماتیک را به جهت استفاده از برق برای روشن شدن موتور به اسم کرکره برقی هم می نامند و می توان این محصول را برای درب های تمامی فروشگاه ها ، مغازه ها ، پارکینگ های مسکونی و تجاری و همچنین دکه های شهرداری و ماشین های حمل و پخش مواد غذایی استفاده کرد.

انواع موتور کرکره اتوماتیک

موتورهای توبولار برای کرکره های برقی با تردد کم و ابعاد کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

موتورهای ساید یا زنجیری برای درب های با تردد بالا و ابعاد بزرگ استفاده می شود.

نحوه ی انتخاب موتور با توجه به ابعاد ، تردد و پیشنهاد کارشناسان شرکت و مشاوران شرکت های کرکره اتوماتیک صورت می پذیرد.

درب های کرکره ای دارای مصارف مختلفی از جمله درب های اتوماتیک پارکینگی ، درب اتوماتیک مغازه ای ، کرکره برقی پنجره ای و کرکره اتوماتیک صنعتی می باشند.هرکدام از این نوع درب ها نسبت به کاربرد از تیغه ، موتور و متعلقات مخصوص به خود برخوردار می باشند.

مزایای نصب کرکره برقی

کرکره برقی باعث می شود که امنیت محل مورد نظر شما بیشتر شود و کاملا غیر قابل نفوذ می باشد و تنها کرکره برقی با فشردن دکمه ای باز و بسته می شود

تیغه های کرکره برقی بسیار مقاوم بوده است زیرا برای کرکره برقی از تیغه های فولادی استفاده می شود و به همین امر باعث دوام و استحکام بیشتر کرکره می شود

مزیت های کرکره برقی

کرکره برقی باعث امیت بیشترمحل مورد نظر می شود

کرکره برقی بسیار مقاوم و مستحکم است

کرکره برقی باعث زیبایی محل مورد نظر می شود

کرکره برقی باعث کم شدن آلودگی صوتی می شود

کرکره برقی قابل نصب در همه جا می باشد

کرکره برقی قابل شست و شو است

کرکره برقی مناسب با تمام شرایط آب و هوایی

کرکره برقی به آسانی خراب نمی شود

اجزای کرکره برقی

اجزای درب کرکره برقی

 

چشم های الکترونیک

کنترلر

موتور درب

ریل

تسمه و فولی

دیگر اجزای درب

 

سیستم چگونه حد نهایی باز و بسته شدن درب ها را تشخیص می دهد؟

درابن درب ها از سرور موتور استفاده می شود. سرور الکتروموتوری است که با اعمال پالس های کنترلر میزان چرخشش به دقت قابل کنترل است

سیستم چند چشم دارد؟ معمولا چشم ها درب های کرکره برقی به صورت زیر است دو چشم الکترونیکی مادون قرمز آشکار ساز حرکت، بالای درب قرار دارد

یک جفت چشم مادون قرمز داخل فریم درب ها برای محافظت از اینکه کسی لای درب نماند

انواع کاربری های کرکره اتوماتیک ( کرکره برقی )

کرکره اتوماتیک پارکینگ

تیغه این نوع درب های کرکره اتوماتیک از جنس آلیاژ آلومینیوم می باشد که بسیار سبک و مانند یک عایق خوب در برابر سرو صدا عمل می کند. درب کرکره اتوماتیک آلومینیوم فوم دار برای درب پارکینگ خانگی بهترین گزینه ی انتخابی است.

کرکره اتوماتیک برای درب ورودی یا ورودی رمپ هایی که دارای محدودیت فضا می باشند نیز مورد استفاده می باشد.

کرکره اتوماتیک فروشگاه – کرکره برقی برای مغازه

عموماً جهت کرکره برقی مغازه از تیغه کرکره آلومینیوم استفاده می شود ، نکته ای که در انتخاب تیغه آلومینیوم جهت کرکره برقی فروشگاه حائز اهمیت است این است که تیغه کرکره برقی از بیلت ۶۰۶۳۳ آلومینیوم ساخته شده باشد تا دارای دوام بیشتری باشد و هنگام چرخش سر و صدای کمتری را از کرکره برقی شاهد باشیم . در تصویر بالا انواع کرکره برقی آلومینیوم قابل مشاهده است که رایج ترین نوع تیغه کرکره برقی آلومینیوم تیغه ۸۰۰ یک پل ( تیغه کرکره قرمز رنگ در تصویر بالا ) است ، ولی جهت کرکره برقی مغازه و فروشگاههایی با عرض و ارتفاع خیلی زیاد ( مثلاً عرض ۶٫۵ متر و ارتفاع ۴٫۵ متر و بیشتر ) بهتر است از تیغه کرکره برقی ۱۰۰۰ دوپل ( تیغه کرکره زرد رنگ در عکس فوق ) استفاده شود .

جهت هماهنگی کرکره برقی ساختمان با نمای کلی فروشگاه می توان از کرکره با رنگ های غیر سفید و یا کرکره برقی بصورت ترکیبی ازکرکره برقی آلومینیوم و تیغه کرکره برقی پانچ و یا ترکیب تیغه کرکره آلومینیوم و تیغه کرکره پلی کربن شفاف استفاده نمود . همچنین جهت  مغازه هایی که امنیت در آنها از اهمیت بالایی برخوردار است و نیاز است در هنگام شب داخل مغازه دیده شود ( مانند بانک ها ، صرافی ها ، طلا فروشی ها ، فرش فروشی ها و … ) می توان از کرکره برقی با تیغه کرکره پلی کربن شفاف استفاده نمود .

 فروش کرکره برقی – تعمیرات کرکره برقی / قیمت کرکره برقی / کرکره برقی در تهران /کرکره برقی در کرج /نصب کرکره برقی در تهران /نصب کرکره برقی در کرج /نصاب کرکره برقی/تعمیر کار کرکره برقی/

بررسی موتور کرکره برقی فروشگاه و مغازه :

با توجه به این مورد که موتور کرکره توبلار جهت استفاده در کرکره برقی مغازه طراحی و ساخته شده است  این نوع موتور کرکره در این  کاربرد بسیار رایج است ولی محدودیتی که در استفاده از این موتور داریم این است که جهت کرکره برقی های بزرگ با وزن بالا این نوع موتور جوابگو نیست و همچنین این موتور عموماً فاقد برق اضطراری UPS می باشد، جهت مغازه هایی با دهنه بزرگ و کرکره برقی سنگین وزن  استفاده از موتور کرکره برقی ساید و یا موتور کرکره برقی توبلار صنعتی بسیار مناسب تر است .

تجهیزات ایمنی کرکره برقی فروشگاه و مغازه :

جهت جلوگیری از دستکاری موتور کرکره برقی بهتر است رول کرکره به سمت داخل فروشگاه باشد ولی در جاهایی که امکان رول به داخل را نداریم و ناگزیر رول کرکره برقی به سمت خیابان نصب می شود ، بهتر است برای کرکره برقی جاقفلی و کاور محافظ موتور نصب گردد.

کرکره اتوماتیک صنعتی

کرکره اتوماتیک پنجره

قطعات تشکیل دهنده کرکره اتوماتیک

موتور و خلاص کن آن کرکره برقی

تیغه کرکره برقی

شفت یا لوله کرکره برقی

پایه کرکره برقی

یاتاقان بلبرینگ کرکره برقی

اندکب یا میل ترانس پولکی کرکره برقی

چشمی کرکره برقی

چراغ فلاشر کرکره برقی

رسیور و ریموت کرکره برقی

قفل الکترونیکی کرکره برقی

مزایای درب کرکره ای: درب کرکره ای نسبت به انواع دیگر درب های پارکینگی (درب ریلی اتوماتیک ، جک پارکینگی دو لنگه و تک لنگه ) از لحاظ قیمت مقرون به صرفه می باشد ( با در نظر گرفتن ساخت درب فلزی) و فضایی نیز اشقال نمی کند.

انواع تیغه های کرکره اتوماتیک – کرکره برقی

تیغه اکسترود کرکره اتوماتیک یا تیغه آلومینیوم کرکره برقی

تیغه اکسترود کرکره برقی از بیلت آلومینیوم ساخته شده و رنگ آن الکترواستاتیک ( ضد خش) می باشد که بیشتر در مغازه ها ، درب های صنعتی و سوله ها مورد استفاده قرار می گیرد.این تیغه ها دارای رنگ بندی های مختلف می باشند.

تیغه ی فوم دار کرکره اتوماتیک

تیغه ی فوم دار از جنس ورق آلومینیوم و یا گالوانیزه می باشند.

تیغه فوم دار با جنس آلومینیوم کرکره برقی

از ورق آلومینیوم ساخته شده و داخل آن خمیر پلی اورتان ریخته می شود و در کوره به صورت فوم شکل می گیرد و رنگ آن الکترو استاتیک (ضد خش) می باشد و به علت سبک بودن نسبت به تیغه های اکسترود از آن برای اماکن مسکونی و درب پارکینگی و پنجره ها استفاده می شود.این نوع تیغه ها دارای رنگ بندی مختلف می باشند و نسبت به نمای ساختمان انتخاب می شوند. با توجه به اینکه فوم تزریق شده در این نوع تیغه ها عایق حرارت و صدا نیز می باشد جهت پروژه هایی که خاصیت عایقی نیز مطرح است می توان از این تیغه ها استفاده نمود.برای کرکره برقی پارکینگ منازل و کرکره پنجره ایی این تیغه ها پیشنهاد می شود.

تیغه فوم دار با جنس گالوانیزه کرکره برقی

از جنس آلیاژ فولاد منیزیوم می باشد و داخل آن خمیر پلی اورتان ریخته می شود و در کوره به صورت فوم شکل می گیرد و رنگ آن الکترواستاتیک (ضد خش) می باشد.این تیغه ها دارای رنگ بندی مختلف می باشند و نسبت به نمای ساختمان انتخاب می شوند.با توجه به اینکه فوم تزریق شده در این نوع تیغه ها عایق حرارت و صدا نیز می باشد جهت پروژه ها یی که خاصیت عایقی نیز مطرح است می توان از این نوع تیغه های کرکره برقی استفاده کرد.برای کرکره برقی پارکینگ، و کرکره برقی پنجره این نوع تیغه ها پیشنهاد می شود. اما نسبت به تیغه فوم دار آلومینیوم از لحاظ مرغوبیت جنس در رده ی پایین تری قرار دارد.

مزایای تیغه کرکره برقی گالوانیزه

به جهت تزریق فوم در داخل تیغه کرکره برقی های گالوانیزه دو جداره ، می توان از آن در محل هایی که نیاز به عایق صدا و گرما می باشد استفاده کرد .این تیغه کرکره ارزانترین تیغه کرکره برقی موجود در بازار ایران می باشد .

معایب تیغه کرکره برقی گالوانیزه

این نوع تیغه بی کیفیت ترین در میان تیغه ها است . در ساخت آن معمولا از ورق های نازک گالوانیزه استفاده می شود . در برندهای نا معتبر به جای تزریق مواد استاندارد از مواد ارزان قیمت استفاده می شود .

روش تشخیص تیغه کرکره برقی گالوانیزه از سایر تیغه ها

جهت تشخیص گالوانیزه بودن یا نبودن این تیغه از آهنربا استفاده می شود .

تیغه ی رول گیتر( کرکره امنیتی)

این تیغه ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و با مفتول ها ی فولادی آبکاری شده و با روکش آلومینیومی ساخته شده است.تیغه های رول گیتر ضد برش است و با قرقره هایی طراحی شده که  از دو طرف داخل ریل قفل می شوند و امکان خروج درب از ریل را حتی با ضربه شدید می گیرد.این نوع کرکره برقی در ورودی بانکها ، مراکز تجاری ،طلا فروشی ها و کلیه اماکن حساس با سطح امنیتی بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. وزن تیغه رول گیتر در هر متر مربع ۱۳ کیلوگرم می باشد، از این رو موتور هایی با قدرت بالاتر نسبت به سایر کرکره برقی های معمولی نیاز دارد.تیغه رول گیتر از لحاظ امنیت و استحکام در بالاترین سطح نسبت به سایر تیغه ها قرار دارد و برای مراکز اماکن امنیتی اولین گزینه می باشد.

تیغه ی کرکره برقی شفاف – کرکره برقی پلی کربنات

تیغه شفاف کرکره برقی و یا همان کرکره برقی پلی کربنات از مقاوم ترین پلیمر ها ساخته شده و با مقاوت بالای خود باعث شده در اماکن امنیتی مختلف از آن استفاده شود.این نوع تیغه های کرکره برقی ، ضد ضربه ، ضد گلوله ، ضد اشتعال و بسیار زیبا و در رنگ های گوناگون از جمله شیشه ای ، دودی ، مسی ،آبی و …. ساخته می شوند.تیغه کرکره برقی شفاف در طرح ها و مدل های مختلف در بازار موجود می باشد ولی نکته ی بسیار مهم مه در خرید این نوع کرکره برقی باید حتما به آن دقت شود جنس پلی کربنات و وزن آن می باشد و بسته به نوع کاربرد هر کدام باید انتخاب شود.وزن تیغه های امنیتی پلی کربنات در هر متر مربع باید بالای ۱۰ کیلوگرم باشد.این تیغه ها در وزن های پایین تر فقط کاربرد زیبایی دارد و از حالت امنیتی خارج می شود.

تیغه کرکره برقی طرح چوب

تیغه کرکره برقی های طرح دار ، حال چه با طرح چوب باشد و چه با طرح سنگ باشد فرقی ندارد

این تیغه های در اصل همان تیغه کرکره برقی های آلومینیومی و یا گالوانیزه فوم داری هستند که

ابتدا سه تا چهار لایه توسط رنگ های الکترواستاتیکی رنگ می شوند سپس برچسب هایی با طرح

های متفاومت توسط دستگاه به تیغه ها چسبانده می شود .

مزایای تیغه کرکره برقی طرح چوب

تیغه کرکره برقی طرح چوب دوام رنگ و عمر مفید بیشتری دارند و در مقابل اشعه های نور خورشید، حرارات و یا دمای کم مقاومت زیادی دارا می باشد .

معایب تیغه کرکره برقی طرح چوب

قیمت تیغه کرکره برقی های طرح چوب کمی بالاتر از سایر تیغه کرکره ها می باشد و آن هم به دلیل

نوع رنگ و برچسبی است که بر روی آن چسبانده می شود . البته قیمت تیغه کرکره برقی طرح دار

آلومینیومی با تیغه کرکره برقی طرح دار گالوانیزه زیاد فرقی ندارد . در کل این کرکره برقی ها قیمت بالاتری

دارند .

محل های مناسب برای استفاده از تیغه کرکره برقی طرح چوب

تیغه کرکره طرح چوب را بیشتر در ساخت کرکره برقی برای ساختمان هایی که درب ورودی آنها نیز طرح

چوب می باشد مناسب است تا یک هماهنگی با اطراف داشته باشد .

 تیغه ی پانچ دار کرکره برقی – تیغه ی سوراخ دار کرکره اتوماتیک

از پانچ شدن تیغه های آلومینیومی تک جداره این نوع تیغه کرکره برقی ساخته می شود.تیغه های پانچ دار معمولا به صورت ترکیبی با تیغه های اکسترود جهت زیبایی و همچنین نفوذ نور به داخل محیط از جمله پارکینگ ساختمان های جنوبی و فروشگاه ها استفاده می شود.با توجه به این که این تیغه ی کرکره برقی از نوع تک جداره می باشند و از نظر مکانیکی مقاومت پایین تری نسبت به سایر کرکره برقی ها دارند استفاده از آن به صورت یک کرکره برقی کامل توصیه نمی گردد و حداکثر تا ۵ تیغه ی پانچ پیشنهاد می شود.بهتر است جهت جلوگیری از نفوذ صدا و گرد و غبار از درون سوراخ های کرکره برقی پانچ شده این سوراخ ها با تلق شفاف (پلی کربنات ) پوشانده شوند.

تیغه کرکره برقی غضروف دار

تیغه کرکره برقی غضروف دار شباهت بسیاری به تیغه کرکره های آلومینیومی دارد با این تفاوت که هر

دو تیغه از طریق یک غضروف اس شکل به یکدیگر متصل می شوند . این غضروف باعث حرکت نرم و

کرکره برقی به سمت بالا و پایین می شود و صدای به مراتب کمتری نیز تولید می کند . اندازه تیغه

کرکره برقی غضروف دار معمولا ۹۰ است که ۷۰ سایز تیغه و ۲۰ سایز غضروف است .

مزایای تیغه کرکره برقی غضروف دار

مهمترین مزیت تیغه کرکره برقی غضروف دار صدای کم وحرکت روان کرکره برقی هایی است که از این

نوع تیغه استفاده می کنند .

معایب تیغه کرکره برقی غضروف دار

وزن کرکره برقی ساخته شده از این نوع تیغه به مراتب خیلی زیاد است و این امر باعث می شود تا حتما

از موتور کرکره برقی ساید استفاده شود تا بعدها در زمان استفاده دچار مشکل نشوید .

نکاتی درباره استفاده از تیغه کرکره برقی غضروف دار

تیغه کرکره برقی غضروفی را می توان به صورت رنگی استفاده کرد . یعنی تیغه ها به یک رنگ باشند

و غضروف مابین آن به یک رنگ دیگر . همچنین می توان از ترکیب تیغه کرکره های عرض ۶۰ با عرض ۳۰

نیز کرکره برقی روان ایجاد کرد در این روش به جای غضروف از تیغه کرکره کوچکتر استفاده می شود .

 کرکره برقی در منطقه ۱ /کرکره برقی در منطقه ۲ / کرکره برقی در منطقه ۳/ کرکره برقی در منطقه ۴/کرکره برقی در منطقه ۵ /کرکره برقی در منطقه ۶ / کرکره برقی در منطقه ۷ / کرکره برقی در منطقه ۸ / کرکره برقی در منطقه ۹ /کرکره برقی در منطقه ۱۰ / کرکره برقی در منطقه ۱۱ / کرکره برقی در منطقه ۱۲/کرکره برقی در منطقه ۱۳ /کرکره برقی در منطقه ۱۵/ کرکره برقی در منطقه ۱۶/ کرکره برقی در منطقه ۱۷ کرکره برقی در منطقه ۱۸ /کرکره برقی در منطقه ۱۹ / کرکره برقی در منطقه ۲۰ / کرکره برقی در منطقه ۲۱ /کرکره برقی در منطقه ۲۲ /

فاکتورهای اصلی در انتخاب کرکره برقی 
مکان نصب کرکره برقی : برای فضاهایی با تردد بالا مثل اماکن صنعتی باید از کرکره برقی با موتور ساید استفاده کرد . اما برای فضاهایی که امنیت  آنها در اولویت قرار دارد، مانند پارکینگ های منازل، درب واحدهای تجاری و … اولویت استفاده با کرکره هایی با موتورهای توبولار است.
مساحت کرکره برقی : مساحت کرکره برقی از اصلی ترین فاکتورها در انتخاب نوع تيغه و موتور سیستم می باشد.
برای درب های کرکره ای تا مساحت ۵مترمربع تیغه ۶۰ میلیمتری
برای درب های کرکره ای تا مساحت ۲۰مترمربع تیغه ۸۰ میلیمتری
برای درب های کرکره ای تا مساحت ۴۰مترمربع تیغه ۱۰۰ میلیمتری
تعدد باز و بسته شدن کرکره برقی در شبانه روز: بسته به میزان تردد ، هر ۱۰ کیلوگرم وزن کرکره به میزان ۹ تا ۱۴۴ نیوتن بر متر توان موتور را مورد استفاده قرار می دهد. برای پارکینگ یک منزل شخصی و یا یک واحد تجاری حداقل توان ۹ و حداکثر ۱۴ نیوتن بر مترمربع در نظر گرفته می شود.
انتخاب موتور کرکره برقی : موتورهای مورد استفاده در این سیستم به دو نوع تقسیم می شوند، موتور هاي توبولار که مناسب برای استفاده در مکان هایی هستند که نیاز به امنیت دارند. نوع دوم این موتورها موتورهاي سايد هستند که برای فضاهای با تردد بالا مناسب می باشند.
ريل کرکره برقی: دو نوع ریل در این سیستم مورد استفاده قرار می گیرد. نوع اول که متداولترین نوع نیز هستند، ريل هائي با قابلیت قرارگیری در داخل فريم درب برقی کرکره ای هستند که از پشت به ديوار پيچ مي شوند . نوع دوم ریل هایی هستند که از بغل به دیوار پیچ می شوند تا احتمال برخورد وسایل نقلیه با ریل و آسیب دیدن سیستم کاهش یابد.
انواع کرکره های برقی :از انواع کرکره های برقی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
 درب کرکره برقی صنعتی 
درب کرکره برقی تجاری و پارکینگی
استفاده از درب کرکره برقی به عنوان محافظ 
درب کرکره برقی فولادی یا گالوانیزه
درب کرکره برقی با تیغه های پانج
کرکره برقی شیشه ای
انواع کرکره

 

فروش کرکره برقی/ کرکره برقی در تهران /کرکره برقی در کرج/نصب کرکره برقی

کرکره برقی در تهران / کرکره برقی در کرج /کرکره برقی در مهرشهر/کرکره برقی در فردیس/فروش کرکره برقی /نصب کرکره برقی

کرکره برقی در منطقه ۱/کرکره برقی در منطقه ۲/کرکره برقی در منطقه ۳/کرکره برقی در منطقه ۴/کرکره برقی در منطقه ۵/کرکره برقی در منطقه ۶/کرکره برقی در منطقه ۷/کرکره برقی در منطقه ۸/کرکره برقی در منطقه ۹/کرکره برقی در منطقه ۱۰/کرکره برقی در منطقه ۱۱/کرکره برقی در منطقه ۱۲/کرکره برقی در منطقه ۱۳/کرکره برقی در منطقه ۱۴/کرکره برقی در منطقه ۱۵/کرکره برقی در منطقه ۱۶/کرکره برقی در منطقه ۱۷/کرکره برقی در منطقه ۱۸/کرکره برقی در منطقه ۱۹/کرکره برقی در منطقه ۲۰/کرکره برقی در منطقه ۲۱/کرکره برقی در منطقه ۲۲