ابزارها به دو دسته برش دهنده های شیشه و انبرهای شیشه تقسیم می شوند .

الماسها شکلهای مختلفی دارند که شیشه بر با توجه به نیاز خود و اینکه با کدامیک راحت تر است یکی از انواع آنها را انتخاب می کند . بعضی از آنها در داخل خود مخزنی دارند که نفت در داخل آن قرار می گیرد  تا برش با راحتی بیشتری انجام شود .

انبرهای شیشه نیز در دو نوع متفاوت هستند که هر یک در موارد متفاوتی استفاده می شوند .

شروع برش با کشیدن خط بر روی شیشه آغاز می شود که یک برش مناسب معمولا با صدایی همراه است که البته بعضی از شیشه ها این صدا را ایجاد نمی کنند .

پس از انجام یک برش درست و مناسب نوبت به جدا کردن شیشه می رسد . یکی از ساده ترین روشها جدا کردن شیشه با دست است . دست را دو طرف خط قرار می دهیم و با فشار به سمت پایین شیشه را جدا می کنیم .

اگر قطعه شما باریک باشد دیگر به راحتی با دست جدا نمی شود در این حالت از انبر استفاده می کنیم .

برای برش خطوط صاف می توانیم از انبری که سر آن منحنی است استفاده کنیم و با کمی فشار در دو طرف خط را برش بزنیم .

برشهای منحنی مانند برش یک نیم دایره نیاز به کمی دقت بیشتر دارد . در داخل نیم دایره ای که مد نظر داریم نیم دایره های کوچکتر رسم می کنیم و یک به یک آنها را برش می زنیم و جدا می کنیم تا به خط انتهایی مورد نظر برسیم . با این روش قطعه شیشه ای داریم که یک نیم دایره از داخل آن برش خورده است .

در برش شیشه ۳ موضوع اهمیت دارد :

۱ . کیفیت برش شیشه

۲ . چگونگی برش شیشه

۳ . مقدار شیشه ای که در هر بار از بین می رود که تا حد امکان باید بسیار کم باشد

دانش پژوهان عزیز، یکی از مهارت های پرکاربرد که در بسیاری از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد، مهارت بریدن شیشه‌های مسطح است که در زیر توضیحاتی در مورد آن ارائه می شود.

 

برای بریدن شیشه چندین روش وجود دارد، که در این مطلب، یکی از آنها را یاد می‌گیریم.

 

برش مستقیم :

«الماس قرقره»های شیشه‌بری شیشه را نمی‌برند، بلکه روی آن خط می‌اندازند. اگر الماس قرقره کاملاً تیز باشد، و آن را با سرعت مناسب و فشار کافی روی شیشه بکشند، قسمت باریکی از شیشه خرد و گود می‌شود، و در نتیجه، شیار نازکی در آن پدید می‌آید.

بریدن شیشه‌های مسطح

انواع الماس‌های شیشه‌بری

وقتی الماس قرقره را روی شیشه می‌کشید، کناره مورب چرخ آن مانند یک گوه عمل می‌کند و به طرفین فشار وارد می‌سازد. در نتیجه، شیشه ترک بر می‌دارد و احتمالاً دو قسمت شیشه از هم جدا می‌شود.

بریدن شیشه‌های مسطح

در صورت جدا نشدن، باید با سر الماس ضربه‌های کوچکی به پشت ترک بزنید. توصیه می‌کنیم که ابتدا روی یک قطعه شیشه بی‌مصرف این کارها را تمرین کنید، تا میزان سرعت و فشار لازم جهت بهتر بریدن شیشه را یاد بگیرید.

بریدن شیشه‌های مسطح

برای تمیز کردن محل بریدگی می‌توانید از سوهان استفاده کنید.

بریدن شیشه‌های مسطح

شیشه‌ها بر دو نوع‌اند: نازک و ضخیم. شیشه‌های نازک، راحت‌تر بریده می‌شوند. شیشه‌های مسطح تا ۶ میلیمتر قطر را مثل شیشه معمولی می‌توان برش داد، اما برای بریدن شیشه‌های ایمنی دو یا چند لایه، که به وسیله پلاستیک شفاف به هم چسبانیده شده‌اند، وسایل خاصی مورد نیاز است.

کلمات کلیدی:

شیشه سکوریت در منطقه ۱۲ /شیشه سکوریت در منطقه ۱۳ / شیشه سکوریت در منطقه ۱۴ /شیشه سکوریت در منطقه ۱۵ / شیشه سکوریت در منطقه ۱۶ /شیشه سکوریت در منطقه ۱۷ / شیشه سکوریت در منطقه ۱۸/شیشه سکوریت در منطقه ۱۹ / شیشه سکوریت در منطقه ۲۰ /شیشه سکوریت در منطقه ۲۱ / شیشه سکوریت در منطقه ۲۲ /شیشه سکوریت در منطقه یک / شیشه سکوریت در منطقه دو /شیشه سکوریت در منطقه سه / شیشه سکوریت در منطقه چهار/شیشه سکوریت در منطقه پنج / شیشه سکوریت در منطقه شش|شيشه ضد ضربه
شيشه ضد گلوله
شيشه مقاوم در برابرضربه
شيشه مقاوم
شيشه نشكن
شيشه ضد گلوله اتوموبيل
شيشه لمينت
شيشه ضد انفجار
شيشه لامينت
شيشه اماكن
شيشه خودرويي
شيشه سكوريت
شيشه لمينت
شيشه ميرال
شيشه دوجداره
شيشه بالكني