بازدید حضوری از پروژه شما و مشاوره رایگان فقط با یک تماس ۰۹۱۲۶۳۵۶۷۳۷

 شیشه سکوریت چیست؟

شیشه سکوریت

سکوریت کردن یک فرایند عملیات حرارتی است که بر روی شیشه‌های ساختمانی انجام می‌شود.  فرایند سکوریت کردن شیشه را می‌توان بر روی شیشه‌های رنگی، رفلکتیو، چاپ شده و یا لعاب خورده نیز انجام داد.

شیشه سکوریت که محصولی از شیشه پنجره، رنگی، رفلکس دار، چاپ شده و یا لاکی می‌باشد.

فرآیند سکوریت کردن شیشه در کارخانه شیشه سکوریت

عملیات حرارتی: عملیات حرارتی از گرم کردن یکنواخت جام شیشه تا دمای نرمی شیشه (بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد) می‌باشد. شیشه گرم شده بوسیله دمیدن هوای سرد به هر دو سطح شیشه سریعاً سرد می‌گردد. در این فرایند شیشه سکوریترا تا مرحله نرم شدن در بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد حرارت داده، سپس سریعاً به دو سمت شیشه هوای بسیار خنک وزیده می‌شود.

 • در مرحله سرد سازی شیشه سکوریت، لایه‌های بیرونی آن سریع تر از لایه‌های داخلی خنک می‌گردند که این امر موجب استحکام شیشه می‌گردد.

در خلال سرد شدن، سطوح شیشه سکوریت سریع تر از مرکز آن سرد شده که موجب ایجاد تنش‌های دائمی و در نتیجه استحکام شیشه می‌گردد.

کوره‌های حرارتی نیز به دو صورت کانوکشن و المنتال می‌باشند. کوره‌های المنتال کوره‌های هستند که گرما با المنت به شیشه القا می‌گردد. کوره‌های کانوکشن به نسبت گرانتر از المنتال بوده ولی به دلیل القای گرما به وسیله گرمای هوا ی درون کوره سکوریت یکدست‌تر و بهتری به دست خواهد آمد.

فروش شیشه سکوریت

مزایای استفاده از شیشه سکوریت

شیشه سکوریت در مقایسه با شیشه خام با ضخامت‌های یکسان، در مقابل شکستگی مقاومت بیشتری دارد، به صورتی که می‌توان گفت مقاومت مکانیکی شیشه سکوریت بیش از ۵ برابر می‌گردد.

در صورت شکست شیشه، شیشه سکوریت به قطعات کوچک با لبه‌های صیقلی تبدیل می‌شود که قدرت برش ندارند. این امر خطر صدمه را کاهش می‌دهد.

 

موارد استفاده از شیشه سکوریت

شیشه سکوریت در جایی که ، مقاومت و استحکام  در مقابل حرارت و ایمنی مورد نظر باشد قابل استفاده می‌باشد. عموماً شیشه سکوریت در صنعت خودرو سازی برای مقابله از خورد شدن شیشه به قطعات بزرگ از شیشه سکوریت در سمت‌ها و عقب خودرو استفاده می‌گردد.

در جلو از شیشه لمینیت استفاده می‌گردد چرا که در هنگام ضربه نمی‌شکند.

هنگامی که پارامترهایی نظیر مقاومت مکانیکی و ایمنی اهمیت قابل ملاحظه پیدا می‌کند، شیشه مقاوم‌سازی شده (شیشه سکوریت) مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولترین مورد استفاده این شیشه بدین خاطر که پس از شکست، بصورت قطعات ریز در می‌آید در صنعت اتومبیل برای شیشه‌های جانبی و عقب مورد استفاده قرار می‌گیرد (برای شیشه جلو در عوض از شیشه لمینیت که هنگام شکست جدا نمی‌شود استفاده می‌گردد)

در لوازم خانگی با استفاده از ماشین آلاتی همچون سی ان سی‌ها و برش‌های تمام اتومات – دستگاهای واترجت – دستگاهای تراش با قابلیت تنظیم هر نوع برداشت – دستگاهای چاپ تمام اتوماتیک – کوره‌هایی از نوع کانوکشن – و غیره می‌تواند انواع شیشه‌های هودطرح دار با هر نوع برش اعم از پنل و بدنه– سینک‌های شیشه‌ای با طرح‌های کار شده بر روی شیشه – اجاق گاز رومیزی و فر توکار و یخچال – شیشه‌های تزیینی را تولید نمود.

در ساختمان سازی شیشه سکوریت برای سازه‌های بدون قاب مانند در ورودی و یا هر مکانی که احتمال صدمه زدن به انسان را داشته باشد قابل استفاده است.

از دیگر موارد می توان به استفاده از شیشه سکوریت در ادارات اشاره کرد. اصولا در ادارات به دلیل اینکه در سیستم های مدرن ترجیح داده می شود که فضاها به یکدیگر دید داشته باشند، استفاده از شیشه رایج شده. اما نکته اینجاست که شیشه معمولی دارای خطرات بسیار زیادی است و در صورتی که آسیبی ببیند، خطر جانی زیادی دارد. اما شیشه سکوریت این خطر را تا حد زیادی رفع کرده و در صورت شکستن، به قطعات بسیار ریزی تبدیل می شود که خطر جانی ندارند.

فروش شیشه سکوریت در چند سال اخیر برای مغازه و فروشگاه ها و بانک ها به دلیل امنیت بالای آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است و شهرهایی مانند تهران و استان البرز ، کرج ، بیشترین فروش شیشه سکوریت را داشته اند.

فروش شیشه سکوریت در تهران

سوالات متداول در زمینه ی خرید شیشه سکوریت؟

خرید شیشه سکوریتفروش شیشه سکوریت

 

 • شیشه سکوریت را از کجا بخریم ؟ در بالای این قسمت لیستی از فروشندگان و نصابان شیشه سکوریت آورده شده است
 • شیشه سکوریت چنده ؟ ( قیمت شیشه سکوریت)  :  به دلیل نوسانات قیمت بهتر است با فروشندگان و نصابان شیشه سکوریت در تهران و کرج تماس بگیرید.
 • واحد خرید شیشه سکوریت چیه ؟ واحد فروش شیشه سکوریت متر مربع بوده و یراق آلات آن و نصب به صورت جداگانه محاسبه می گردد.
 • خرید شیشه سکوریت خالی ارزش داره ؟ بهتر اینه که خود نصابان شیشه سکوریت بیان و شیشه رو اندازه بگیرن و بیان و نصب کنن ، چون اگر اندازه ها کوچیک یا بزرگ باشه قابل تغییر نیست.

شیشه سکوریت را برای کجاها میتوان خرید و استفاده نمود :

 

 

نکات مهم در خرید شیشه سکوریت:

 

در خرید شیشه سکوریت به چه نکاتی باید توجه لازم داشت :

 • ضخامت مورد نیاز را بدانیم تا هم در ایمنی نکات لازم را رعیت کنیم و هم شیشه سکوریت با ضخامت بالا و سنگین نخریم .
 • شیشه سکوریت با کیفیت بالا و حتما با آرم استاندارد تهیه نماییم .
 • مهمتر از خریدن شیشه سکوریت ، مجری آن میباشد زیرا اجرای شیشه سکوریت کاری بسیار تخصصی و با مهارت بالا میباشد .
 • انتخاب یراق آلات شیشه سکوریت و فریم مربوطه با کیفیت بالا و گارانتی واقعی نقشی مهم در خرید ایفا میکند .
 • قبل از خرید شیشه سکوریت ، نقشه و طرح قبل از اجرا شدن آنرا بررسی های لازم را انجام داده و بعد از آن به شرکت و یا فروشگاه معتبر سفارش بدهیم .

 

آموزش نصب شیشه سکوریت

 

 

رعایت مسائل مختلفی در نصب شیشه سکوریت بسیار ضروری میباشد . معمولا نصاب های شیشه سکوریت کاملا

فنی و دست به آچار بوده و از تجربه بالایی بهره مند میباشند .

 

نکاتی که نصاب شیشه سکوریت باید قبل از نصب بداند؟

 • شیشه سکوریت چیست ؟
 • شیشه سکوریت چقدر ایمن میباشد ؟
 • قادر به اندازه گیری دقیق دهنه شیشه سکوریت
 • توانایی رسم نقشه شیشه جهت سفارش به کارخانه تولید شیشه سکوریت
 • آشنایی با انواع فریمها و یراق آلات شیشه سکوریت
 • آشنایی با ابعد استاندارد شیشه سکوریت

معمولا یک نصاب حرفه ای شیشه سکوریت باید حداقل ۴ سال زیر نظر استاد کار آموزش نصب شیشه سکوریت دیده باشد تا از فوت و فن و مهارت این کار حساس را داشته باشد . نصب شیشه سکوریت بسیار حساس بوده و سهل انگاری در آن باعث آسیب های مالی و جسمی خواهد شد .

یکی از مهمترین فن های این نوع از خدمات ، دانستن حساسیت شیشه سکوریت از لبه آن میباشد که باید در موقع جا زدن شیشه سکوریت بر روی فریم حتما از چوب یا لاستیک استفاده شود تا شیشه سکوریت بصورت مستقیم با پیچ یا فلز در تماس نباشد .

اولین کاری که در آموزش نصب شیشه سکوریت مرسوم و مهم بوده ، ایجاد سازه فلزی کاملا تراز و شاقول که زیرسازی شیشه میباشد باید نصب شود ، بعد از آن فریمها بصورت فارسی بر روی سنگ یا سرامیک و یا قوطی زیر سازی بصورت کاملا دقیق و تراز نصب خواهد شد .

در آموزش نصب شیشه میرال ، شناخت از انواع فریمها و زمان و محل ماسب جهت استفاده از آن کاملا ضروری بوده .

 

نحوه ی فروش شیشه سکوریت ؟

 

معمولا برای خرید شیشه سکوریت می توان با شرکت های معتبر در این زمینه تماس گرفته شود و بعد از بازدید کارشناسان از محل اجرای کار و اعطای پیش فاکتور ، و پرداخت بیعانه سفارش و ساخت شیشه سکوریت آغاز شده و بعد از آماده شدن به محل برده و نصب می شود.

 

فروش شیشه سکوریت در تهران –  فروشنده شیشه سکوریت در تهرانشیشه سکوریت در تهرانشیشه در تهرانسکوریت در تهران – نصاب شیشه سکوریت در تهران – شیشه سکوریت در کرج – فروش شیشه سکوریت در کرج ، شیشه در کرج – نصاب شیشه سکوریت در کرج

 

برای دسترسی به فروشندگان شیشه سکوریت می توانید از لیست بالا استفاده کنید.

 

موارد استفاده از شیشه سکوریت

 

 

لیست قیمت شیشه سکوریت؟

به دلیل نوسانات قیمت و همچنین وجود انواع مختلف شیشه سکوریت برای اطلاع از قیمت بهتر است با فروشندگان شیشه سکوریت تماس حاصل فرمایید.

 

 

کلمات کلیدی:

فروش شیشه سکوریت

شیشه سکوریت در تهران

شیشه سکوریت در کرج

اجرای شیشه سکوریت

مجری شیشه سکوریت

نصاب شیشه سکوریت

شیشه مغازه

خرید شیشه سکوریت

شیشه سکوریت در منطقه ۱ / شیشه سکوریت در منطقه ۲ /شیشه سکوریت در منطقه ۳ / شیشه سکوریت در منطقه ۴ /شیشه سکوریت در منطقه ۵ /شیشه سکوریت در منطقه ۶ /شیشه سکوریت در منطقه ۷ / شیشه سکوریت در منطقه ۸ /شیشه سکوریت در منطقه ۹ / شیشه سکوریت در منطقه ۱۰ /شیشه سکوریت در منطقه ۱۱ / شیشه سکوریت در منطقه ۱۲ /شیشه سکوریت در منطقه ۱۳ / شیشه سکوریت در منطقه ۱۴ /شیشه سکوریت در منطقه ۱۵ / شیشه سکوریت در منطقه ۱۶ /شیشه سکوریت در منطقه ۱۷ / شیشه سکوریت در منطقه ۱۸/شیشه سکوریت در منطقه ۱۹ / شیشه سکوریت در منطقه ۲۰ /شیشه سکوریت در منطقه ۲۱ / شیشه سکوریت در منطقه ۲۲ /شیشه سکوریت در منطقه یک / شیشه سکوریت در منطقه دو /شیشه سکوریت در منطقه سه / شیشه سکوریت در منطقه چهار/شیشه سکوریت در منطقه پنج / شیشه سکوریت در منطقه شش /

شیشه سکوریت در شمال تهران

شیشه سکوریت در غرب تهران

شیشه سکوریت در جنوب تهران

شیشه سکوریت در شرق تهران

فروش شیشه سکوریت در شمال غرب تهران

فروش شیشه سکوریت در شمال شرق تهران

فروش شیشه سکوریت در جنوب غرب تهران

فروش شیشه سکوریت در جنوب شرق تهران

شیشه سکوریت در تهران/شیشه سکوریت در کرج/شیشه سکوریت/فروش شیشه سکوریت